Piękne zjawisko na lubuskim niebie. To księżycowe halo!

22 marzec 2021
Piękne zjawisko na lubuskim niebie. To księżycowe halo! Fot. Dominik Brzezicki

Niecodzienne i piękne zjawisko na nocnym lubuskim niebie. To zjawisko optyczne halo, obserwowane wokół tarczy księżyca.

Zjawisko świetlnego pierścienia wokół księżyca wywołane jest załamaniem światła na kryształkach lodu znajdujących się w chmurach piętra wysokiego. Ten ciekawy efekt uchwycił fotograf Dominik Brzezicki z Czerwieńska, który prowadzi stronę poświęconą swojej pasji na Facebooku pod nazwą PhotoDomin.


Zdjęcia otrzymaliśmy przez specjalną stronę internetową #dodajto służącą do przesyłania materiałów w postaci zdjęć oraz filmów. Można także opisać sytuację, która wymaga nagłośnienia korzystając z opcji "dodaj artykuł". Twórz z nami Portal NewsLubuski.pl 


Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.