Lubuskie promy z ograniczeniami

26 maj 2021

W województwie lubuskim znajdują się 4 przeprawy promowe. Rocznie z każdej korzysta od 40 do 100 tysięcy pojazdów. Jest to suma obu kierunków. Najmniej obciążone jest Połęcko najbardziej Milsko.

Niestety kilka razy do roku przeprawy przestają działać. Powodem może być zbyt wysoki lub niski stan wody, bardzo silny wiatr, rzadko - awaria.

Obecnie, w związku z podwyższonym stanem Odry prom w Milsku i Połęcku nie działa, w Pomorsku i Brodach działa z ograniczaniami. Oznacza to, że prom może zabierać mniej pojazdów, może nie przeprawiać pojazdów innych niż osobowe a wjazd na prom bądź opuszczenie jednostki może być utrudnione lub niemożliwe dla niektórych pojazdów.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.