Wyprzedzał ciężarówki, bo "śpieszył się na prom". Obywatel Ukrainy nie miał świadectwa kierowcy

26 maj 2021
Autor: 
Jechał ciężarówką bez świadectwa kierowcy Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Funkcjonariusze ITD z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali ciężarówkę, która wyprzedzała inne pojazdy na trasie S3. Kierowca nie mógł kontynuować jazdy.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 24 maja. Patrol ITD kontrolował pojazdy na trasie S3 w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Ich uwagę zwrócił kierowca, który wyprzedzał inne ciężarówki.

- Manewr wyprzedzania trwał kilka minut i utrudniał ruch innym pojazdom. Okazało się, że za kierownicą siedzi ukraiński kierowca, który wykonuje międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Polski do Danii na rzecz polskiego przewoźnika - relacjonują inspektorzy.

Nie miał świadectwa kierowcy

Kierowca tłumaczył inspektorom, że śpieszył się na prom. Ponadto w trakcie kontroli na jaw wyszło, że mężczyzna wykonywał przewóz bez wymaganego świadectwa kierowcy, dlatego nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

- Wobec przewoźnika drogowego i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej - informuje ITD.

Przeczytaj też: Zbiórka krwi w Gorzowie. Strażacy z klubu "Ognista Kropla" znów w akcji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u