Wyjątkowa tablica dla wyjątkowego dębu (FILM)

27 maj 2021
Wyjątkowa tablica dla wyjątkowego dębu Redakcja

15 listopada 2010 roku spłonął najgrubszy w Polsce dąb szypułkowy Napoleon. Drzewo rosło w pradolinie Odry pomiędzy Milskiem a Zaborem. Był to jeden z najpiękniejszych dębów na Śląsku. Pomimo śledztwa i sporej nagrody sprawców nie ustalono.

Kilka lat po pożarze w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego uroczyście został posadzony klon Napoleona, który na początku tego tygodnia został odznaczony zabytkową tablicą, która pamięta jeszcze czasy legendarnego ojca. 

Tablica została umieszczona na Napoleonie w 1920 roku przez późniejszą cesarzową Niemiec, żonę Wilhelma II.  W latach 40-tych została zakopana a 80-tych odnaleziona i odrestaurowana. 

Przeczytaj też: Lubuskie promy z ograniczeniami


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u