Pogoda w Lubuskiem. Są ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem

21 czerwiec 2021
Autor: 
Pogoda w Lubuskiem. Są ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem Fot. Pixabay

Pogoda w Lubuskiem. W ciągu najbliższych godzin aura może się gwałtownie zmienić. Prognozowane są burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali już ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem. Niebezpieczna aura ma utrzymywać się od godziny 13:00 w poniedziałek, 21 czerwca, aż do północy.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Wszystko potwierdzają członkowie grupy Polscy Łowcy Burz. - Na zachodzie prognozowane są dobre warunki dla rozwoju silnych burz. W początkowej fazie pojawią się dość silne, rozproszone komórki, przy czym niektóre z nich mogą przybrać postać superkomórek wysokoopadowych. Wówczas szczególnym zagrożeniem będą opady dużego gradu (do 3-5 cm w średnicy) oraz deszczu powodujące liczne podtopienia - informują.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy unikać też parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Burza w Gorzowie Wielkopolskim. Strażacy odnotowali już ponad 20 zdarzeń (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u