Pijany kierowca ciężarówki z ponad 1,5 promila alkoholu. "Co trochę zjeżdżał na pobocze"

21 czerwiec 2021
Autor: 
Pijany kierowca ciężarówki z ponad 1,5 promila alkoholu Fot. KPP Krosno Odrz.

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany przez policjantów w Krośnie Odrzańskim. 63-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się kierowca ciężarówki zatrzymany w czwartek, 17 czerwca, na ulicy Poznańskiej w Krośnie Odrzańskim.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym tirem, który ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Pojazd co trochę zjeżdżał na pobocze, więc było podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Wydmuchał ponad 1,5 promila

Przypuszczenia innych kierowców szybko się potwierdziły. Od 63-latka od razu wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany do wytrzeźwienia, natomiast samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

- Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka kara pieniężna - informuje podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Pogoda w Lubuskiem. Są ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u