Kobieta topiła się na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze. Wyciągnęły ją dwie dziewczynki (ZDJĘCIA)

21 czerwiec 2021
Autor: 
Kobieta topiła się na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze Redakcja

Dramatyczna akcja ratownicza na kąpielisku Dzika Ochla w Zielonej Górze. Topiła się kobieta. Po reanimacji trafiła do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w poniedziałkowe południe, 21 czerwca.

- Dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat pływały rowerem wodnym na kąpielisku Dzika Ochla. Nagle dostrzegły dryfującą kobietę. Wciągnęły ją na pokład, zaczęły wołać pomocy i dopłynęły do brzegu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Po reanimacji trafiła do szpitala

Kobieta nie miała funkcji życiowych. Świadkowie od razu przystąpili do akcji reanimacyjnej. W międzyczasie na miejsce dojechał zastęp straży pożarnej, specjalistyczny zespół pogotowia oraz motoambulans. Przyjechał też patrol policji.

Po kilkudziesięciu minutach reanimacji kobiecie udało się przywrócić krążenie. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Policja apeluje o ostrożność nad wodą

W ostatnich dniach to kolejne zdarzenie nad wodą. W piątek, 18 czerwca, z Odry w pobliżu Krosna Odrzańskiego wyłowiono ciało wędkarza, natomiast wczoraj na starej cegielni w Lubsku utonął mężczyzna.

- Pamiętajmy, aby pływać tylko w miejscach strzeżonych. Przestrzegamy przed brawurą połączoną z alkoholem, która może prowadzić do ryzykownych zachowań, a w konsekwencji do utraty zdrowia lub nawet życia - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska.

Przeczytaj też: Pogoda w Lubuskiem. Są ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u