Burze w Lubuskiem mają nabierać na sile! Strażacy wyjeżdżają do akcji!

21 czerwiec 2021
Burze w Lubuskiem mają nabierać na sile! Strażacy wyjeżdżają do akcji! Fot. Dawid

Burzowy poniedziałek w województwie lubuskim. IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem!

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia II stopnia przed burzami z gradem. Prognozuje się burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, miejscami do 50 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. 

Strażacy wyjeżdżają do zdarzeń związanych z silnym wiatrem oraz ulewnymi opadami deszczu. W Grabowcu duże drzewo spadło na drogę, całkowicie blokując przejazd. Podobna sytuacja miała miejsce w zielonogórskiej Ochli. W Raculi, drzewo spadło na linię energetyczną. W jednym z budynków przy ulicy Chrobrego w Zielonej Górze doszło do zalania piwnicy. 

Aktywna komórka burzowa występuje obecnie na granicy powiatów krośnieńskiego, sulęcińskiego oraz świebodzińskiego i przemieszcza się na północ. Zjawiska burzowe będą się nasilać i rozwijać również w pozostałych powiatach województwa. Burze mogą generować opady o nawalnym natężeniu, lokalnie możliwe sumy opadów do 50 mm oraz duży grad i porywy wiatru do 100 km/h.

Źródło: IMGW-PIB

Przeczytaj też: Pogoda w Lubuskiem. Są ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u