Silny wiatr w lubuskim. Powieje nawet 100 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia!

20 październik 2021
Silny wiatr w lubuskim. Powieje nawet 100 km/h. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia! Windy.com/IMGW/Screen

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego oraz drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubuskiego.

W czwartek, 21 października, od godziny 10 mieszkańcy województwa lubuskiego powinni spodziewać się silnych porywów wiatru, osiągających miejscami 100 km/h. Ta niebezpieczna aura ma potrwać do godziny 20. Północna część województwa została objęta ostrzeżeniem II stopnia, zaś południowa I stopnia.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. - ostrzeżenie dla powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, słubickiego, międzyrzeckiego, świebodzińskiego, krośnieńskiego oraz m. Gorzów Wlkp.

Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. - ostrzeżenie dla powiatów: zielonogórskiego, żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego, wschowskiego oraz m. Zielona Góra.

Mocne podmuchy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  • Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  • Nie wychodź z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 km/h
  • Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  • Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  • Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Czytaj także - Ciągnik rolniczy wjechał w budynek mieszkalny pod Świebodzinem!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u