Wichura w regionie. Strażacy mają pełne ręce pracy. Powalone drzewa zablokowały DK32!

21 październik 2021
Wichura w regionie. Strażacy mają pełne ręce pracy. Powalone drzewa zablokowały DK32!

Zgodnie z ostrzeżeniami IMGW w całym województwie lubuskim notuje się silne porywy wiatru. Strażacy mają pełne ręce pracy. Powalone drzewa zablokowały Drogę Krajową numer 32 pod Krosnem Odrzańskim.

W całym województwie lubuskim obowiązują ostrzeżenia I oraz II stopnia przed silnym wiatrem. Porywy mogą osiągać prędkość do 100 km/h. Już teraz lubuscy strażacy mają pełne ręce pracy przy usuwaniu powalonych drzew. W Zielonej Górze od godziny 9 odnotowano 34 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Drzewa uszkodziły też samochody. Jedna osoba została lekko poszkodowana.

W powiecie zielonogórskim odnotowano aż 63 zdarzenia. Strażacy z powiatu krośnieńskiego pracują m.in. na Drodze Krajowej numer 32 na odcinku Gronów-Dąbie, gdzie powalone drzewa całkowicie zablokowały przejazd. Policja kieruje na objazdy przez Trzebule, Lubiatów i Kosierz.

Działania służb trwają, wkrótce opublikujemy obszerny artykuł podsumowujący dzisiejszą dynamiczną pogodę.

Godzina 14:00 - Droga Krajowa numer 32 została odblokowana! 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u