Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Porywy do 90 km/h

20 luty 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Kolejne ostrzeżenia przed silnym wiatrem Redakcja

Pogoda Lubuskie. Orkan Eunice mocno dał się we znaki mieszkańcom regionu. Silny wiatr łamał drzewa i zrywał dachy. IMGW znów wydało ostrzeżenia meteorologiczne.

Lubuscy strażacy interweniowali w trakcie orkanu Eunice ponad 1000 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie powiatu gorzowskiego, międzyrzeckiego i zielonogórskiego. Ich liczba cały czas się jednak zwiększa, ponieważ straż pożarna nadal odbiera zgłoszenia o skutkach wichury.

Silny wiatr spowodował również liczne awarie energetyczne. Najpoważniejsza wystąpiła w Zielonej Górze, gdzie doszło do całkowitego blackoutu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Znów ostrzeżenia przed silnym wiatrem

Mieszkańców województwa lubuskiego czeka kolejny dzień z silnym wiatrem. Po orkanie Dudley i orkanie Eunice Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego regionu. Alert ważny jest w poniedziałek, 21 stycznia, od godziny 2:00 do 16:00.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h. Lokalnie możliwe burze - czytamy w komunikacie IMGW.

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mogą zostać poderwane przez wiatr. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Będą nowe drogi koło Zielonej Góry i Sulechowa. Sprawdź, gdzie powstaną (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u