Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed gęstymi mgłami w nocy i nad ranem

23 listopad 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed gęstymi mgłami Redakcja

Pogoda Lubuskie. Wydano ostrzeżenia przed gęstymi mgłami. Widoczność może spaść nawet do 50 metrów. Policja apeluje o ostrożność.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Te mają pojawiać się na terenie całego województwa lubuskiego.

- Prognozuje się gęste mgły, w których zasięgu widzialność może wynosić miejscami od 50 do 200 metrów - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie IMGW jest ważne od godziny 21:30 w środę, 23 listopada, do godziny 9:30 w czwartek, 24 listopada. Prawdopodobieństwo zjawiska określono na 90 procent.

Policja apeluje o ostrożność

- Nagłe pogorszenie warunków drogowych potrafi zaskoczyć wielu kierowców, dlatego w czasie mgły powinniśmy dostosować zarówno prędkość, jak i styl jazdy do takich zmiennych warunków. Powinniśmy zwiększyć odległość od poprzedzającego pojazdu oraz zmniejszyć prędkość tak, aby w razie niebezpieczeństwa móc w porę zareagować - apeluje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Jak podkreśla rzecznik zielonogórskiej policji, w okresie jesienno-zimowym lepiej wyjeżdżać więc kilka minut wcześniej, aby nie nadrabiać straconego czasu na drodze.

Przeczytaj też: Doświetlono przejścia dla pieszych w Kargowej. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u