Pogoda Lubuskie. Porywy wiatru do 100 km/h. IMGW ostrzega przed cyklonem Ulf

17 luty 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Porywy wiatru do 100 km/h. IMGW ostrzega Redakcja

Pogoda Lubuskie. Cyklon Ulf doprowadzi do załamania pogody. Wydano już ostrzeżenia przed silnym wiatrem z porywami do nawet 100 km/h.

Mieszkańcy województwa lubuskiego, ale i całej Polski muszą liczyć się z gwałtowną zmianą pogody. Nad kraj nadciąga cyklon Ulf, który przyniesie przede wszystkim silne porywy wiatru. Ponadto z niżem związane będą również opady deszczu.

Ostrzeżenia IMGW dla całego województwa

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia dla wszystkich powiatów w regionie. Te będą obowiązywać od godziny 18:00 w piątek, 17 lutego, do godziny 9:00 w sobotę, 18 lutego.

Alert drugiego stopnia będzie obowiązywał na terenie powiatów zielonogórskiego, krośnieńskiego, świebodzińskiego, międzyrzeckiego, słubickiego, sulęcińskiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego oraz na terenie Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią w nocy - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

W Lubuskiem pojawiły się także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, które wyznaczono dla powiatów żarskiego, żagańskiego, nowosolskiego oraz wschowskiego. Tutaj prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

Cyklon Ulf w Lubuskiem - apel o ostrożność

Prosimy wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać poderwane przez wiatr oraz unikać parkowania pod drzewami. W ten czas z pewnością sporo pracy będą mieli strażacy, którzy będą interweniować na przykład przy usuwaniu powalonych drzew czy zerwanych dachach. Warto mieć naładowane baterie w telefonach, ponieważ mogą wystąpić przerwy w dostawach prądu.

Godzina 19.00: - W rejonie występują porywy wiatru rzędu 60 km/h. W najbliższych 2 godzinach porywy wiatru będą się wzmagać i osiągać około 75 km/h, w kolejnych godzinach wiatr nadal będzie się nasilać. Najsilniejsze porywy wiatru występować będą między godziną 22:00 a 4:00 - informuje IMGW.

Przeczytaj też: Pożar w Żaganiu. Płonęło mieszkanie w bloku. Policja zatrzymała 19-latka (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u