Pogoda Lubuskie. Wracają przymrozki. IMGW wydało już ostrzeżenia

25 kwiecień 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Wracają przymrozki. IMGW wydało już ostrzeżenia Pixabay

Pogoda Lubuskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami. Miejscami temperatura może spaść do minus 3 stopni Celsjusza.

Po kilku cieplejszych dniach po raz kolejny czekają nas przymrozki. To wszystko za sprawą arktycznego powietrza, które napływa do Polski z północy i północnego wschodu. Spadek temperatury to jedno, ale najprawdopodobniej przyjdą też deszcze oraz silniejsze porywy wiatru.

Pogoda w Lubuskiem - wydano ostrzeżenia przed przymrozkami

Temperatura spadnie poniżej zera już w środową noc, 26 kwietnia. IMGW wydało ostrzeżenia przed przymrozkami dla większości powiatów w Lubuskiem. Mowa tu o powiecie zielonogórskim, krośnieńskim, świebodzińskim, słubickim, sulęcińskim, międzyrzeckim, gorzowskim, strzelecko-drezdeneckim oraz miastach Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Samorządowcy KO liczą na zmianę w fotelu prezydenta Zielonej Góry

- Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopni Celsjusza, przy gruncie do -3 stopni Celsjusza - czytamy w komunikacie IMGW.

Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 70 procent. Alert będzie obowiązywał 26 kwietnia od północy do godziny 7:00. Oczywiście w lokalnych obniżeniach terenu temperatura może być jeszcze mniejsza.

Przymrozki nie będą jednorazowe. Podobnie ma być też w czwartek (27 kwietnia) oraz niedzielę (30 kwietnia).

Przeczytaj też: WORD Zielona Góra odwołał dziś większość egzaminów na prawo jazdy. Nie ma komu pracować


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u