IMGW ostrzega lubuskie przed upałem. Wydano alert I stopnia!

07 czerwiec 2023
Autor: 
IMGW ostrzega lubuskie przed upałem. Wydano alert I stopnia! Pixabay.com

Zapowiada się upalny czwartek. Temperatura lokalnie może przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu. Wydano ostrzeżenia I stopnia przed upałem!

W czwartek, 8 czerwca w województwie lubuskim będzie bardzo ciepło. Miejscami słupki rtęci mogą przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza w cieniu. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia I stopnia dla całego województwa lubuskiego przed upałem.

IMGW ostrzega przed upałem

- Prognozuje się upał. Lokalnie temperatura maksymalna w dzień do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 13°C do 16°C - czytamy w komunikacie IMGW. W dzień będzie bardzo ciepło, jednak w województwie lubuskim, póki co nie możemy liczyć jeszcze na tropikalne noce. 

Ostrzeżenie przed upałem będzie obowiązywać od czwartku, 8 czerwca od godziny 12 do godziny 20. 

Upał może być niebezpieczny

Wysokie temperatury są szczególnie niekorzystne dla dzieci oraz osób starszych. Warto nawadniać swój organizm oraz nosić nakrycia głowy. Pamiętajmy również, aby nie pozostawiać dzieci oraz zwierząt w zamkniętych pojazdach! 

Czytaj także - Wypadek w Nowej Soli. Policja szuka świadków zdarzenia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u