Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! IMGW ostrzega

17 styczeń 2024
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Uwaga kierowcy, będzie ślisko! Redakcja/archiwum

Pogoda Lubuskie. Temperatura cały czas waha się w okolicach zera. Znów będzie ślisko na drogach. Są ostrzeżenia IMGW.

Temperatura na terenie województwa lubuskiego od kilku dni niemalże cały czas jest na minusie. Nie jest to jednak spory spadek, bo nieustannie jest w pobliżu zera. Synoptycy przewidują, że nie zmieni się to w kolejnych dniach.

Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w regionie. Będzie ślisko na drogach.

Pogoda w Lubuskiem - będzie ślisko na drogach

- Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

Alert będzie obowiązywał od godziny 16:00 w środę, 17 stycznia, do godziny 9:00 w czwartek, 18 stycznia.

Pogoda Lubuskie. Policja ostrzega

Prognozowane opady spowodują, że warunki do jazdy na wielu trasach mogą się znacznie pogorszyć. W niektórych miejscach może tworzyć się lodowisko, a wtedy nietrudno o wypadek, dlatego warto zarezerwować sobie więcej czasu na jazdę i zachować szczególną ostrożność na trasie. Ponadto w takim czasie zdarza się, że ciężarówki mają problem z podjazdem pod wzniesienia, co skutecznie blokuje ruch.

- Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania, ale i większa szansa na całkowitą utratę kontroli nad pojazdem. Nawet najnowocześniejsze pojazdy, wyposażone w najlepsze opony, na lodzie, w związku ze swoją masą, będą miały trudność w wyhamowaniu - zaznacza asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

- Mamy kolejne ostrzeżenie przed gołoledzią. Bądźcie czujni. Pomimo prowadzonych przez nas działań profilaktycznych, przy szybko zmieniających się warunkach miejscami może być ślisko - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Chcesz mieć lodowisko? Przyjedzie straż pożarna. Wystarczy zgłoszenie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u