Chcesz mieć lodowisko? Przyjedzie straż pożarna. Wystarczy zgłoszenie

17 styczeń 2024
Autor: 
Chcesz mieć lodowisko? Przyjedzie straż pożarna Fot. Redakcja, Pixabay

Strażacy gaszą pożary czy wyjeżdżają do wypadków, ale... robią też lodowiska. To na ferie zimowe. Gdzie się zgłosić z prośbą?

Minusowe temperatury powodują, że zamarzają akweny wodne. Kilka stopni poniżej zera to jednak zdecydowanie za mało, aby było bezpieczne. Mimo to wiele osób ryzykuje i wchodzi na jeziora, rzeki czy stawy.

Straż pożarna lodowisko. Zrobią to za darmo

Państwowa Straż Pożarna od kilku lat organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska". To przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zimą. I tak strażacy oferują wykonanie lodowiska. To wszystko bezpłatnie, ale trzeba spełnić kilka warunków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

- Akcja "Bezpieczne Lodowiska" polega na pomocy w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych. Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć zgodę na pobór wody i zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska - informuje Komenda Główna PSP.

Jak podkreślają strażacy, warunkiem jest właściwe przygotowanie terenu. Mowa tu o wyrównaniu nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu albo ewentualnym ustawieniu barierek. Przypominają jednocześnie, iż za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki.

Chcesz mieć lodowisko? Wystarczy skontaktować się z najbliższą Komendą Miejską lub Powiatową PSP.

Państwowa Straż Pożarna: "Wchodzenie na zamarznięte akweny jest niebezpieczne

Strażacy przypominają, że zabawa na zamarzniętych zalewach czy stawach jest skrajnie niebezpieczna. Mimo że przy brzegu pokrywa lodu wydaje się być gruba i wytrzymała to kilka kroków dalej lód może być już bardzo cienki i słaby.

- Osoba, pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia - podkreśla KG PSP.

Ferie zimowe Lubuskie

W województwie lubuskim ferie zimowe rozpoczną się 12 lutego 2024 roku. Przerwa potrwa prawie dwa tygodnie i zakończy się 25 lutego 2024.

Przeczytaj też: Lotnisko w Przylepie międzynarodowym portem i nowa droga? Jest komunikat Urzędu Miasta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u