Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody. Są ostrzeżenia IMGW dla całego regionu

18 czerwiec 2024
Pogoda Lubuskie. Czeka nas załamanie pogody Redakcja

Pogoda Lubuskie. Wydano ostrzeżenia IMGW przed burzami dla całego regionu. Będzie też mocno wiało.

Dziś w województwie lubuskim czeka nas załamanie pogody. Wieczór oraz noc upłynie bowiem pod znakiem burz. Te najpierw rozwiną się na terenie Niemiec, a z czasem będą przemieszczać się nad Polskę.

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami. Alert obejmuje całe województwo lubuskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 100 kilometrów na godzinę. Lokalnie grad - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenia IMGW będą obowiązywać od godziny 20:00 we wtorek, 18 czerwca, do godziny 4:00 w środę, 19 czerwca. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 85 procent.

- Dynamiczny przepływ powietrza w strefie umiarkowanie chwiejnej masy powietrza sprzyjać będzie rozwojowi silnych burz, z całym szeregiem zagrożeń. (...) W godzinach wieczornych prognozowany jest rozwój silnych burz nad wschodem Niemiec, które przemieszczą się nad Polskę. Początkowo będą to superkomórki, z których rozwinie się układ burzowy z możliwą linią szkwału - informują Polscy Łowcy Burz.

Ostrzeżenia IMGW - alert drugiego stopnia

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia?

- Ostrzeżenie przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

Apelujemy o ostrożność i radzimy unikać parkowania samochodów pod drzewami czy słupami energetycznymi. Warto mieć więc naładowane baterie w telefonach czy przygotowane latarki, które mogą okazać się przydatne, gdy zabraknie prądu.

Przeczytaj też: Bracia kradli na potęgę w Lubuskiem. Mieli też narkotyki


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u