Bracia kradli na potęgę w Lubuskiem. Mieli też narkotyki

18 czerwiec 2024
Bracia kradli na potęgę w Lubuskiem. Mieli też narkotyki Fot. KMP Zielona Góra

Przestępczy proceder dwóch braci. Mężczyźni okradali stacje transformatorowe na terenie województwa lubuskiego. Są już w rękach policji.

Dwóch braci zamieszkałych w okolicach Sulechowa postanowiło dokonywać licznych kradzieży. Mężczyźni rozkręcali trafostacje, a następnie ukrywali różne elementy w domu oraz na posesji. Swój przestępczy proceder prowadzili nie tylko na terenie powiatu zielonogórskiego, ale także krośnieńskiego i świebodzińskiego.

Ich plan zaczął się "sypać", kiedy zgłoszenie o kradzieży trafiło do Komisariatu Policji w Sulechowie. Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Złodzieje Sulechów. Wykorzystano psa tropiącego

- Podczas działań wykorzystano psa tropiącego, który doprowadził policjantów do miejsca, dzięki któremu mogli wytypować osoby zamieszane w przestępczy proceder. Wizyta w miejscu zamieszkania wskazanych osób tylko potwierdziła przypuszczenia. Kryminalni znaleźli bardzo wiele elementów pochodzących z różnych stacji transformatorowych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Bracia w wieku 36 i 38 lat zostali zatrzymani. Na posesji znaleziono także kilkadziesiąt krzewów marihuany, susz roślinny, a także amfetaminę.

Okradali trafostacje. Grozi im spora kara

- Wartość strat spowodowanych przez mężczyzn zakład energetyczny wycenił na ponad 250 tysięcy złotych, natomiast wartość zabezpieczonych narkotyków to niemal 40 tysięcy złotych - informuje podinsp. Stanisławska.

Złodzieje usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Przedstawiono im też zarzuty posiadania i uprawy narkotyków. Tutaj grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Akcja policji. Zlikwidowano plantację marihuany. "Ukryte wejście do pomieszczenia" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u