UWAGA! Bardzo silny wiatr w Lubuskiem

03 styczeń 2017
Autor: 

IMGW w Lubuskiem ostrzega przed silnym wiatrem.

Od wielu tygodni na północy toczy się układ niżowy, korzystający zarówno ze znacznej różnicy temperatury między ciepłym wyżem, a obszarem powietrza arktycznego jak i dynamicznego oddziaływania prądu strumieniowego biegnącego przez południową część Polski. W osi tego prądu na dzisiaj prognozowane są duże prędkości wiatru, momentami dochodzące nawet do 250km/h nad Morzem Bałtyckim. Pamiętajmy, że niże, które „nurkują” na południe zwiększają swoją wirowość.

W głąb kraju wiatr nie będzie już tak silny, a nad województwem lubuskim wystapi o średniej prędkości od 30km/h do 40km/h, z porywami do 90km/h z południowego zachodu i zachodu. Porywy wiatru jutro na północy Polski w strefie brzegowej osiągać mogą 35m/s czyli 125km/h, przy jednoczesnym występowaniu przelotnych opadów i możliwych burzach.

TAGI
Marcin Sepski

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u