Pamięć nie da się zgładzić

03 styczeń 2017
Autor:  Ryszard Waldun

Zbliża się rocznica zagłady więźniów hitlerowskiego obozu Sonnenburg.

W Słońsku trwają przygotowania do 72. rocznicy zagłady więźniów hitlerowskiego Obozu Sonnenburg, które odbędą się 27stycznia.

Jak poinformował mnie wójt Słońska Janusz Krzyśków uroczystości, o godzinie 11:00 rozpocznie msza święta w kościele parafialnym. Od godziny 12.15 na placu przed pomnikiem przy Muzeum Martyrologii odbędzie się apel pamięci i salwa honorowa ku czci ofiar II wojny światowej oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. O godzinie 13.35 zaplanowano złożenie kwiatów przed pomnikiem na Placu Kombatantów. Na godzinę 14.00 wszyscy goście przeniosą się na cmentarz jeniecki przy ul. Kolejowej, gdzie zaplanowano oprócz złożenia kwiatów wystąpienie władz i zaproszonych gości.

Finał uroczystości odbędzie się w sali wiejskiej w Przyborowie, gdzie wystąpią dzieci i młodzież oraz zabiorą głos kombatanci i zaproszeni goście.

2 2

 

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u