Majowe anomalie pogodowe (FILM)

09 maj 2017
Autor:  Katarzyna Mayer-Bzowa

W Zielonej Górze wiosenne opady śniegu. Dziś po godz. 12.00 padał krótko ale intensywnie. Dodatnia temperatura sprawiła, że śnieg natychmiast stopniał, a na ulicach zrobiło się ponownie mokro.

Śnieg, jak się okazuje występuje nie tylko zimą. W polskiej historii zdarzało się, że białe krajobrazy pojawiały się całkiem niespodziewanie także w maju, np. 1 maja 1985 r. Majowy śnieg potrafi nie tylko zaskoczyć, ale także spowodować spore spustoszenia. Ostatnio ze śniegiem w maju mieliśmy do czynienia 9 maja 2005 roku na południu Polski, a na jeszcze większą skalę 23 maja 2004 roku. Wtedy biały puch wzbudził wielką sensację.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość czekając na słoneczne i ciepłe dni. Choć synoptycy bliżej weekendu spodziewają się ocieplenia to będzie niestety mokro, bo opady deszczu nie chcą odpuścić. W nocy mogą wystąpić spadki temperatury poniżej zera.

Jedno jest pewne w pogodzie będzie się wiele działo.

 

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u