Poziom Warty w Gorzowie wciąż rośnie

05 listopad 2017
lubuskie.pl

Od kilku dni w Gorzowie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, które wprowadził prezydent Jacek Wójcicki. Sytuacja na rzece nie poprawia się i do przekroczenia stanu alarmowego brakuje kilkunastu centymetrów.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone przez prezydenta Jacka Wójcickiego we wtorek 31 października. Wtedy poziom rzeki Warty wynosił 406 cm. Warto podkreślić, że poziom ostrzegawczy dla Gorzowa wynosi 380 centymetrów, a stan alarmowy – 440 cm.

W ciągu kilku dni sytuacja na rzece pogorszyła się i w sobotę 4 listopada na godz. 12.50 wodowskaz pokazywał aż 426 cm, czyli zaledwie 14 cm poniżej stanu alarmowego.

Urzędnicy uspokajają i podkreślają, że miastu nic nie zagraża i wały przeciwpowodziowe są w bardzo dobrym stanie. Tylko w październiku wały zostały sprawdzone dwukrotnie.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a służby przygotowane do działania – uspokaja Jarosław Żółtowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Problem wysokiego poziomu wody widoczny jest nie tylko na nadwarciańskich bulwarach, ale również na podgorzowskich polach i łąkach, gdzie rolnicy mają problem z wypuszczeniem na zalane pastwiska krów czy koni.

Gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u