Pierwsze, wiosenne burze w Lubuskiem już dziś? Nadchodzi front znad Niemiec (MAPA)

04 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
Pixabay

W godzinach wieczornych i nocnych znad Niemiec nasunie się chłodny front atmosferyczny. Prognozuje się, że wraz z frontem rozwijać się będą lokalne ośrodki burzowe. Burze nie powinny być groźne, lecz po ciepłym dniu mogą okazać się silniejsze niż prognozowano. Synoptycy informują, że sytuacja może zmienić się w każdej chwili. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny.

Szanse na wystąpienie burz na terenie naszego regionu ocenia się na 30%. Obecnie najlepsze warunki dla rozwoju burz występują na północy naszego województwa. Podczas nawałnicy prognozuje się opady deszczu do 30 mm, lokalnie z gradem o średnicy do 1-2 cm.

Możliwe, że miejscami pojawią się lokalne podtopienia, a porywy wiatru będą osiągać prędkość do 70-80 km/h. W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być bardzo trudne, dlatego już teraz prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W przypadku rozwinięcia się silnejszego ośrodka burzowego sytuacja może ulec zmianie. O wszystkich aktualizacjach będziemy informować na bieżąco. Zostańcie z nami!

Godzina 22:00 - Burza znad Niemiec powoli wygasa na granicy z Polską. Być może w naszym województwie rozwinie się osobny ośrodek burzowy, lecz prawdopodobieństwo jest bardzo małe.

Godzina 23:00 - Osłabiona część frontu z Niemiec dotarła na północ naszego województwa, lecz bardzo szybko wygasła. Z kolei do Polski zbliża się kolejna komórka burzowa znad Czech - obecnie ustawiona jest wprost na południe naszego regionu.

Godzina 23:50 - Na północy regionu pojawiają się pojedyncze wyładowania, a południowa część nie jest już zagrożona.

BurzaMeteo04.04.18 7

Fot. Lighting Maps, Stan na: 20:40 - 04.04.2018

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u