Po bezdeszczowym okresie na terenie województwa pojawiły się pierwsze burze

30 maj 2018
Autor:  Redakcja
Po bezdeszczowym okresie na terenie województwa pojawiły się pierwsze burze Pixabay

Ostatnie ciepłe i bezdeszczowe dni sprzyjały powstawaniu pożarów oraz wyczerpywały zasoby wodne na terenie regionu. Sytuacja może się jednak powoli zmieniać. W ciągu najbliższych dni prognozuje się występowanie opadów deszczu, a nawet lokalnych burz.

W środę, 30 maja, na południu województwa można było zauważyć już wyładowania atmosferyczne. Padało już w okolicach Żagania i Żar. Burza pojawiła się również w pobliżu Krosna Odrzańskiego. Synoptycy informują, że przelotne opady deszczu wraz z burzami mogą pojawiać się w naszym regionie w ciągu najbliższych dni.

Obecnie z powodu wysokich temperatur w wielu gminach szybko wyczerpują się zasoby wodne. Władze apelują do mieszkańców o używanie wody z sieci gminnych przede wszystkim do celów domowych. Używanie jej do celów gospodarczych, zwłaszcza do podlewania upraw rolniczych i ogrodniczych oraz mycia samochodów powoduje znaczne spadki ciśnienia oraz pogorszenie jakości, co wpływa m.in. na brak wody w hydrantach.

Bezdeszczowa pogoda sprzyja również powstawaniu pożarów. Ponadto od kilku dni na terenie naszego regionu obowiązuje III stopień zagrożenia pożarowego lasu. Jeśli utrzyma się on przez klika dni będziemy mogli spotkać się z zakazami wstępu do kompleksów leśnych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u