Zielona Góra: Elita lubuskiej drogówki walczyła o miano najlepszego (FILM, ZDJĘCIA)

30 maj 2018
Autor:  Redakcja
Zielona Góra: Elita lubuskiej drogówki walczyła o miano najlepszego KWP Gorzów Wlkp.

Najlepsi policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze rywalizowali o tytuł najlepszego. W Zielonej Górze zorganizowany został turniej "Policjant Ruchu Drogowego 2018", w którym udział wzięło 14 funkcjonariuszy drogówki z komend miejskich i powiatowych z całego województwa. Po zaciekłej walce wyłoniono zwycięzcę, który wraz ze zdobywcą drugiego miejsca będzie reprezentował Lubuską Policję na finale ogólnopolskim.

Wojewódzki turniej "Policjant Ruchu Drogowego 2018" odbył się we wtorek, 29 maja, w Zielonej Górze. Policjanci drogówki mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe oraz zmierzyć się z kolegami z innych jednostek. Mundurowi musieli sprawdzić się w kilku konkurencjach. Na początku rywalizowali oni na strzelnicy oraz wykazywali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kolejnym punktem zmagań było kierowanie ruchem na jednym z najbardziej newralgicznym, zielonogórskim skrzyżowaniu. - Była to zdecydowanie najciekawsza konkurencja, gdyż policjanci musieli wykazać się ogromnym skupieniem i precyzją podczas wydawania poleceń kierowcom. W tym wszystkim pracę utrudniała im wysoka temperatura oraz wzmożony ruch pojazdów - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Po zmaganiach na skrzyżowaniu, funkcjonariusze przenieśli się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze, gdzie rozwiązywali test wiedzy z zakresu ruchu drogowego oraz zmagali się na specjalnym torze manewrowym. Ten musieli pokonać policyjnym motocyklem i radiowozem w jak najkrótszym czasie, pamiętając przy tym, aby zmieścić się między ustawionymi pachołkami.

Po wszystkich konkurencjach przyszedł czas na podsumowanie zawodów. Podobnie jak w roku poprzednim najlepszym okazał się st. sierż. Łukasz Zalewski z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Drugi był st. post. Paweł Alchimowicz z KMP w Zielonej Górze, a trzeci st. post. Grzegorz Wiśniewski z KPP w Słubicach. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc reprezentować będą lubuski garnizon w finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Krakowie.

- Policjanci ruchu drogowego odgrywają niezwykle ważną rolę w codziennym zapewnianiu bezpieczeństwa. Aby funkcjonariusze byli skuteczni i profesjonalni niezbędne są odpowiednie szkolenia specjalistyczne, a także konkursy i turnieje, podczas których mundurowi mają możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami - dodaje st. sierż. Mateusz Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u