Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h

21 wrzesień 2018
Autor: 
Koniec gorącej aury? Prognozuje się burze i silne powiewy wiatru do 85 km/h Pixabay

Przed nami prawdopodobnie ostatni dzień ze słoneczną pogodą. Przez najbliższe kilka dni prognozuje się występowanie intensywnych opadów deszczu razem z burzami oraz silnymi powiewami wiatru nawet do 85 km/h. Taka aura może utrzymać się nawet do wtorku.

Czeka nas gwałtowne załamanie pogody. Już od piątku, 21 września od godziny 17:00 podczas przechodzenia chłodnego frontu atmosferycznego prognozuje się wystąpienie silnych powiewów wiatru w porywach do 85 km/h. Lokalnie niewyklucza się krótkotrwałych burz. Synoptycy IMGW-PIB wydali już ostrzeżenie pierwszego stopnia.

W sobotę pogoda ma się poprawić, lecz nie na długo. Już w niedzielę wraz z intensywnymi opadami deszczu, nawet do 40 litrów na metr kwadratowy, mają pojawić się porywy wiatru z prędkością do 80 km/h.


Mocne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u