Ślisko na drogach. Pod Zieloną Górą do rowu wpadła ciężarówka

03 styczeń 2019
Autor: 
Ślisko na drogach. Pod Zieloną Górą do rowu wpadła ciężarówka Redakcja

Już od rana na wielu trasach jest bardzo ślisko. Część z nich jest prawie całkowicie skuta lodem co powoduje, że często dochodzi do zdarzeń drogowych. Taka sytuacja może utrzymać się nawet do soboty.

Pomimo, że już od północy na lubuskich drogach działały pługopiaskarki, ruch na wielu trasach jest bardzo utrudniony. Gołoledź powoduje, że samochody poruszają się z małą prędkością, a ciężarówki mają problem z podjechaniem pod wzniesienia.

Niebezpiecznie było między innymi na odcinku drogi krajowej nr 32 na trasie Zielona Góra - Leśniów Wielki. Po godzinie 12:00 na wysokości Radomii z powodu gołoledzi do rowu wpadło kilka pojazdów, w tym ciężarówka. Na miejscu od razu stworzyły się długie korki. Na czas wyciągania pojazdu, ruch na trasie został wstrzymany.

Obecne warunki atmosferyczne bardzo niekorzystnie wpływają na jazdę. Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Według informacji IMGW, taka sytuacja może utrzymać się nawet do sobotniego poranka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u