W piątek burze oraz przelotne opady deszczu. Od soboty ochłodzenie

26 kwiecień 2019
W piątek burze oraz przelotne opady a od soboty ochłodzenie Redakcja/Poglądowe

W piątek w całym kraju będzie nadal słonecznie i bardzo ciepło, od nocy z piątku na sobotę stopniowo od zachodu przemieszczał się będzie chłodny front, który przyniesie ochłodzenie, przelotny deszcz i burze.W niedzielę będzie nawet o 10°C chłodniej niż w piątek.

Dzisiaj nad Polskę jeszcze nadal napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe, co oznacza, że czeka nas bardzo ciepły i słoneczny dzień. Temperatura powietrza wyniesie przeważnie od 25°C do 28°C, tak więc będzie to jak na razie najcieplejszy dzień w tym roku.  Po południu zachmurzy się na zachodzie i tutaj możliwe będą przelotne opady deszczu. Wieczorem oraz w nocy z piątku na sobotę nad zachodnią Polskę nasunie się zatoka niskiego ciśnienia, a wraz z nim strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Przejście wspomnianego frontu spowoduje znaczne ochłodzenie, przelotne opady deszczu, a lokalnie również burze. W sobotę i niedzielę już cała Polska będzie w zasięgu układu niskiego ciśnienia, którego ośrodek przemieści się znad Wielkopolski nad Litwę. Obecność niżu nad naszym krajem i napływ chłodniejszego oraz wilgotniejszego powietrza przyniesie większe zachmurzenie, miejscami występować będą przelotne opady deszczu, opady będą na ogół słabe.

Na zachodzie, po przejściu frontu atmosferycznego temperatura maksymalna w dzień wyniesie około 16°C, 18°C. W niedzielę w całym kraju będzie już znacznie chłodniej, temperatura będzie niemal o około 10°C niższa niż w piątek. Zmieni się również kierunek wiatru z południowego na zachodni i północno-zachodni, ale jego prędkość znacznie osłabnie. W kolejnych dniach pogodę w Polsce będzie kształtowało dość chłodne powietrze.

Na podstawie: IMGW-PIB

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u