Zielona Góra walczy z upałami. IMGW wydaje kolejne alerty dla lubuskiego (FILM)

11 czerwiec 2019
Autor: 
Zielona Góra walczy z upałami. IMGW wydaje kolejne alerty dla lubuskiego Redakcja/IMGW-PIB

Dla województwa lubuskiego wydano kolejne ostrzeżenie przed upałami. Gorąca aura nie odpuści nam przez kilka najbliższych dni. Przypominamy, że wysoka temperatura może zagrażać życiu i zdrowiu człowieka!

Przed upałami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który wydał już alert II stopnia. Pierwszy dzień fali upałów przypadł na poniedziałek, 10 czerwca. Teraz z każdym kolejnym dniem powietrze będzie się coraz to bardziej ogrzewać od intensywnie operujących promieni słonecznych. Miejscami temperatura wzrośnie nawet do 35 stopni Celsjusza.

Przez najbliższe dni w godzinach popołudniowych i wieczornych z pewnością będzie parno i duszno. Ponadto pojawią się intensywne burze z opadami deszczu do 30 litrów na metr kwadratowy. Towarzyszyć mają im silne powiewy wiatru oraz lokalne opady gradu.

Gorąca aura może towarzyszyć nam nawet do końca tego tygodnia. W związku z upałami Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze postanowił polewać ulice. - Będzie chłodniej zarówno kierowcom, jak i mieszkańcom - mówi Krzysztof Sikora, dyrektor ZGK.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u