Kolagen na stawy - pomocny dla sportowców i nie tylko

15 wrzesień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Kolagen na stawy - pomocny dla sportowców i nie tylko

Kolagen w organizmie człowieka pełni kluczową funkcję, ponieważ jako białko jest podstawowym budulcem skóry oraz chrząstek. Wraz z wiekiem pojawiają się różne dolegliwości bólowe w obrębie stawów, co jest spowodowane zmniejszeniem ilości kolagenu. W związku z tym pojawiają się pytania, czy nie zacząć suplementować kolagenu, dla kogo on jest przeznaczony i jaki produkt wybrać. Jeśli zaobserwujesz u siebie oznaki starzenia się skóry oraz zmniejszoną ruchomość stawów, to możesz pomyśleć nad rozpoczęciem kuracji kolagenem.

Dla kogo przeznaczony jest kolagen

Suplementy na stawy są najczęściej reklamowane jako wsparcie dla sportowców, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na kontuzję i nadmierne obciążenie stawów. Po kolagen może sięgnąć, każdy, kto ma dolegliwości bólowe i problem z ruchomością stawów, ponieważ jest to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu. Ubytki kolagenu wraz z wiekiem dotyczą każdego, tylko na różnym poziomie, w zależności od prowadzonego trybu życia uwzględniając w tym wagę, aktywność fizyczną, dietę oraz choroby towarzyszące. Pamiętaj, że produkty z kolagenem to nie leki, które wyleczą poważne kontuzje i choroby stawów. Są to suplementy, które uzupełnią niedobory istotnych dla stawów substancji, zmniejszają dolegliwości bólowe, poprawia ich ruchomość i elastyczność, dzięki czemu będą mniej narażone na uszkodzenie.

Na co zwracać uwagę przy doborze kolagenu na stawy

Aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór suplementów kolagenowych, warto jednak zwrócić uwagę na ich składy, aby kupić produkt, który ma dobry stosunek jakości do ceny. Najmocniejszy kolagen na stawy to taki, który jest pochodzenia rybiego, ponieważ jest bliźniaczo zbliżony do ludzkiego, a co za tym idzie, daje najlepsze efekty. Ich cena jest wyższa, ze względu na to, że kolagen wieprzowy i wołowy jest tańszy oraz łatwiejszy w pozyskaniu. Bardzo ważne są substancje dodatkowe, które muszą mieć właściwości wspomagające stawy. Do takich składników należy chondroityna, glukozamina, MSM i kwas hialuronowy. Warto również zwrócić uwagę na zawartość witaminy C w składzie, ponieważ jest ona niezbędna do produkcji kolagenu.

Przegląd suplementów z kolagenem na stawy

Jednym z przykładowych kolagenów na stawy jest suplement Flex Empire, który zawiera kolagen pochodzenia rybiego w dwóch postaciach. Jeden z nich pozyskiwany jest metodą hydrolizacji, natomiast drugi metodą liofilizacji. Daje to dużą dawkę kolagenu w porcji dziennej. Jego wartościowe składniki wspierają elastyczność i ruchomość stawów, jest to m.in. MSM, siarczan glukozaminy, kwas hialuronowy oraz mangan, zawiera również dużą dawkę witaminy C. Suplement jest w formie saszetek z proszkiem do rozpuszczenia, co jest bardzo wygodne i nie wymaga samodzielnego odmierzania porcji. Dodatkowym atutem kolagenu jest jego smak, który jest jabłkowy, co dodaje lekkiej kwasowości.

Godnym uwagi suplementem jest również Kolagen MSM Plus, zawierający hydrolizowany kolagen rybi. Jest źródłem wartościowych składników m.in. MSM, mangan, miedź i siarczan glukozaminy, które pomagają zmniejszyć dolegliwości stawów oraz poprawić ich elastyczność. Również, jak jego poprzednik ma dużą ilość witaminy C w składzie oraz jest w formie saszetek z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie.

Warto pamiętać

Kolagen jest dla każdego, kto zmaga się z dolegliwościami bólowymi stawów i kości. Może być to spowodowane dużą aktywnością fizyczną, czy też wiekiem. Rozpoczynając suplementację kolagenem, warto pamiętać, aby dokładnie sprawdzać składy produktów, a podczas kuracji zachować odpowiedni poziom aktywności fizycznej oraz zróżnicowaną dietę.

Monika Sypniewska, ekspertka sklepu Wybieramykolagen.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u