3 powody dla których warto kupić ubezpieczenie OC auta przez Internet

25 styczeń 2023
Autor:  Artykuł partnera
3 powody dla których warto kupić ubezpieczenie OC auta przez Internet

Istnieje wiele różnych powodów, które zachęcają do tego, by kupić ubezpieczenie OC auta przez Internet. Sprawdziliśmy je wszystkie i przedstawiamy trzy, które według nas są najważniejsze. Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Dostęp do szerokiego wyboru ofert

Do swojej dyspozycji mamy tak wiele towarzystw ubezpieczeniowych, że nie jesteśmy w stanie odwiedzić ich wszystkich w celu zapoznania się ze szczegółami oferty na OC. Problem ten jednak znika dzięki wykorzystaniu Internetu, ponieważ w jednym miejscu może czekać na nas wiele ofert i to od różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Oczywiście nie mówimy tutaj tylko o stronach internetowych poszczególnych ubezpieczalni, lecz o porównywarce.

Jak dowiemy się z wypowiadamoc.pl (stronie na której znajdziemy wzory wypowiedzeń ubezpieczenia OC), porównywarka jest nowoczesnym narzędziem, które zostało tak opracowane, by w jednym miejscu generować oferty na OC od różnych firm z branży. Możemy je porównywać według wielu różnych parametrów, w tym na przykład według ceny, warunków, czy samego zakresu polisy. Nawet skorzystanie z tego narzędzia jest bardzo proste, ponieważ jedyne, co musimy zrobić, to uzupełnić formularz danymi dotyczącymi pojazdu (np. marka i model, rodzaj paliwa, rok produkcji, pojemność i moc silnika, numer rejestracyjny), a już po chwili otrzymamy indywidualną ofertę ubezpieczenia OC.

Różne formy płatności za ubezpieczenie

Nie bez znaczenia pozostaje również to, że kupując ubezpieczenie OC przez internet, możemy liczyć na wiele różnych form rozliczenia. Szybki przelew, przelew tradycyjny, czy karta kredytowa lub debetowa to kilka przykładów tego, jak można uregulować płatność. Do wyboru mamy też BLIK, czy płatność za pobraniem, więc widać, że każdy z nas jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jak wskazuje strona https://wypowiadamoc.pl/jak-zaplacic-oc-przez-internet, szybki przelew to dobry wybór dla tych, którzy stawiają na wygodę i w tym przypadku najczęściej otrzymujemy na swój adres e-mail link do płatności lub też jesteśmy bezpośrednio przekierowani na stronę internetową wybranego banku, by dokonać płatności.

Przelew tradycyjny to płatność za ubezpieczenie, którą możemy uregulować w placówce banku, na poczcie lub nawet przez bankowość elektroniczną i polega na zleceniu zwykłego przelewu na konto wskazane przez ubezpieczyciela, BLIK to aktualnie jedna z najszybszych i najpopularniejszych metod płatności, która polega na wygenerowaniu 6-cyfrowego kodu przez aplikację bankową, którego wystarczy użyć, by zrealizować płatność, Płatność kartą kredytową lub debetową za OC wygląda nieco inaczej niż płacenie kartą za inne zakupy, ponieważ często ubezpieczyciel może zażądać telefonicznej weryfikacji, w której trzeba podać dane karty i jej właściciela, a także jego nr PESEL.

Może to budzić pewne wątpliwości, ale pamiętajmy, że te dane nie są wykorzystywane. Jeśli chodzi o płatność za pobraniem, to metoda rozliczenia za OC, którą lubią tradycjonaliści, ponieważ polega na tym, że ubezpieczyciel wysyła umowę kurierem, a ten pobiera składkę w określonej sumie.

Zakup OC online to oszczędność czasu i pieniędzy

Jakby tego było mało, to warto wspomnieć, że zakup OC przez internet zapewnia nam sporą oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nie dość, że oferty możemy przeglądać w dogodnym dla siebie miejscu i czasie, to często możemy też liczyć na bardzo atrakcyjne stawki. Niektórzy wskazują, że poprzez zakup ubezpieczenia OC online, możemy liczyć zniżkę rzędu 20% w porównaniu z ubezpieczeniami kupowanymi bezpośrednio u agenta, więc to naprawdę spore oszczędności.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u