Pożar w Gościmcu koło Zwierzyna. Płonie dom jednorodzinny. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

25 styczeń 2023
Autor: 
Pożar w Gościmcu koło Zwierzyna. Płonie dom jednorodzinny Fot. KP PSP Strzelce Krajeńskie

Pożar domu w Gościmcu pod Zwierzynem. Z ogniem walczy dziesięć zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza. Sytuacja cały czas nie jest opanowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Strzelcach Krajeńskich w środę, 25 stycznia, około godziny 14:00. W ogniu stanął dom jednorodzinny w miejscowości Gościmiec (gmina Zwierzyn).

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz pobliskie jednostki OSP, w tym m.in. OSP Zwierzyn oraz OSP Żółwin. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego budynek był już w większości objęty ogniem. Wówczas na miejsce skierowano kolejne pojazdy. I tak obecnie z ogniem walczy już 10 zastępów straży pożarnej.

Trwa akcja gaśnicza

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz oraz z zewnątrz obiektu. Rozstawiony został także podnośnik hydrauliczny. Woda do gaszenia budynku pobierana jest nie tylko z okolicznych hydrantów, ale również ze zbiornika wodnego, który znajduje się w pobliżu płonącego domu.

- Pożar cały czas nie jest opanowany. Na tę chwilę ogień strawił większość poddasza oraz część pomieszczeń na parterze budynku. Na szczęście nikt nie został poszkodowany - relacjonuje st. kpt. Paweł Kaczmarczyk, rzecznik straży pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

Działania strażaków cały czas trwają. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Przeczytaj też: To był rekordowy rok dla lubuskich strażaków. Łącznie odnotowali ponad 20 tysięcy interwencji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u