O czym należy wiedzieć, organizując szkolenia BHP? Poznaj istotne informacje

20 marzec 2023
Autor:  Artykuł partnera
O czym należy wiedzieć, organizując szkolenia BHP? Poznaj istotne informacje

Każdy pracodawca doskonale wie, że nowo zatrudnieni pracownicy przed dopuszczeniem do pracy mają obowiązek odbycia szkoleń z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Co więcej, obowiązek ten dotyczy również pracowników z długoletnim stażem. Pojawia się zatem pytanie - co jest niezbędne do przeprowadzenia szkoleń? Kilka odpowiedzi znajdziesz poniżej! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Teoria musi iść w parze z praktyką, czyli krótko o ciekawych szkoleniach BHP

Słysząc szkolenia BHP przed oczami mamy pełną salę zaspanych pracowników podpierających swoje głowy w ochronie przed zaśnięciem. Niestety, ale szkolenia BHP nie cieszą się zbyt dobrą sławą pod względem zainteresowania. Większości osób kojarzą się z nudnym odczytywaniem przepisów, o których zapominamy, wychodząc z sali. Nie musi, a nawet więcej nie powinno tak być! Przedstawione regulacje prawne są bardzo ważne, ponieważ dostosowanie się do nich gwarantuje bezpieczną pracę w komfortowych warunkach. Samo przedstawienie suchych informacji nie wzbudza zbyt dużego zainteresowania. Dlatego właśnie warto pokazać ich zastosowanie w praktyce, przecież to właśnie praktyka czyni mistrza, prawda? Ciekawe szkolenie BHP nie tylko zwiększy świadomość pracowników o zagrożeniach, ale także zachęci do dyskusji, wymiany zdań i zadawania pytań. Pamiętaj, że organizowane szkolenie ma dokładnie wyczerpać temat, a tym samym wskazywać, jak należy postępować w chwili zagrożenia. Istotny dla zainteresowania pracowników jest również sposób prowadzenia prezentacji, a dokładniej mówiąc odpowiednia modulacja głosem.

Szkolenia BHP powierz specjalistom i zadbaj o maksymalne bezpieczeństwo pracowników

Czy wystarczy jedynie przygotować szkolenie i odpowiednie je przedstawić? Oczywiście, że nie! Zgodnie z obowiązującymi przepisami szkolenia BHP może przeprowadzać tylko i wyłącznie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia, które nabywa w ramach kursów bądź studiów podyplomowych. Mowa tutaj nie tylko o specjalistycznej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także odpowiednim przygotowaniu dydaktycznym. Na rynku pojawiło się wiele firm, które w ramach outsourcingu świadczą realizację szkoleń BHP. Jedną z nich znajdziesz pod adresem https://www.nofire.pl/. Wysoce wykwalifikowani specjaliści zajmują się nie tylko szkoleniami BHP, ale również i szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Ich szeroka wiedza oraz znajomość technik tworzenia interesujących prezentacji przekłada się na maksymalne zadowolenie odbiorców, a przede wszystkim ich bezpieczeństwo! Chcesz się przekonać? Już teraz skontaktuj się z fachowcami z NOFIRE USŁUGI BHP I PPOŻ i poznaj ofertę na miarę Twoich potrzeb!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u