Planujesz kupić nowe mieszkanie? Oto co musisz wiedzieć (10 porad)

11 kwiecień 2023
Planujesz kupić nowe mieszkanie? Oto co musisz wiedzieć (10 porad)

Zakup nowego mieszkania to ważna decyzja, która wymaga dokładnego przygotowania. Osoby, które planują kupić nowe mieszkanie w 2023 roku powinny zwrócić uwagę na takie aspekty jak lokalizacja, cena, rodzaj mieszkania i wykończenie, a także na sprawy prawne związane z nieruchomością. Staranne planowanie i porównywanie ofert pozwoli uniknąć późniejszych problemów i cieszyć się nowym lokum przez długie lata.

Stworzyliśmy listę 10 wskazówek, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru nowego mieszkania:

1. Rodzaj mieszkania: Przemyśl, jakiego dokładnie mieszkania potrzebujesz. Czy szukasz kawalerki, czy większego lokalu dla rodziny? Weź pod uwagę rozmiar, ilość pokoi i udogodnienia.

2. Lokalizacja: Wybierz odpowiednią lokalizację, zwracając uwagę na dostępność komunikacji miejskiej, sklepów, szkół, przedszkoli oraz terenów zielonych. Im lepsza lokalizacja, tym większa wartość inwestycji w przyszłości.

3. Deweloper: Wybierając nowe mieszkanie od dewelopera, upewnij się, że jest on solidny i ma doświadczenie na rynku pierwotnym. Sprawdź opinie innych klientów oraz realizowane przez dewelopera inwestycje.

4. Ceny nowych mieszkań: Porównaj ceny mieszkań w różnych lokalizacjach i inwestycjach, aby wybrać optymalne rozwiązanie pod względem jakości i ceny. Pamiętaj, że ceny mogą różnić się w zależności od standardu wykończenia, metrażu i lokalizacji.

5. Zakończenie budowy: Przed podpisaniem umowy, sprawdź termin zakończenia budowy. Upewnij się, że deweloper gwarantuje zakończenie inwestycji w określonym czasie oraz poinformuj się o możliwościach odstąpienia od umowy w przypadku opóźnień.

6. Wykończenie mieszkania: Przed zakupem nowego mieszkania, zdecyduj, czy chcesz otrzymać lokal w stanie deweloperskim, czy wykończony "pod klucz". Wybór zależy od Twojego budżetu, umiejętności i czasu, jaki chcesz poświęcić na remont.

7. Koszty eksploatacji: Zwróć uwagę na koszty związane z utrzymaniem mieszkania, takie jak czynsz, opłaty za media czy zarządzanie nieruchomością. Pamiętaj, że nowoczesne budynki są często bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki.

8. Kredyt hipoteczny: Jeśli potrzebujesz kredytu na zakup mieszkania, zacznij od konsultacji z doradcą kredytowym. Porównaj oferty różnych banków, aby wybrać najkorzystniejszy kredyt z odpowiednim oprocentowaniem, okresem spłaty i wysokością rat.

9. Kwestie prawne: Przed podpisaniem umowy, upewnij się, że wszystkie formalności prawne są załatwione. Sprawdź, czy deweloper ma prawo dysponowania gruntem, czy inwestycja jest zgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a także czy posiadane są wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę.

10. Odbiór mieszkania: Gdy mieszkanie będzie gotowe do odbioru, dokładnie sprawdź jego stan techniczny. W razie potrzeby zleć inspekcję specjalistycznej firmie, która pomoże wykryć ewentualne wady. Upewnij się również, że deweloper dostarczy wszystkie niezbędne dokumenty, takie jak protokół odbioru, świadectwo charakterystyki energetycznej oraz księgę wieczystą.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u