W obronie sędziów niezłomnych

18 marzec 2021

Dziś przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze kolejna akcja wspierająca sędziów ze Stowarzyszenia Sędziów "Iustitia".

Sędziowie każdego 18-go dnia miesiąca, na znak solidarności z represjonowanymi sędziami - Igorem Tuleyą, Pawłem Juszczyszynem i Beatą Morawiec, wychodzą przed budynki Sądów w całym kraju, wyrażając tym sprzeciw wobec praktykom łamania prawa przez organy państwa.

Na placu Słowiańskim protest wspierają dziś członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Poza formą protestacyjna akcja ma na celu informowanie mieszkańców miasta o obecnej sytuacji w sądownictwie i prokuraturze. Organizatorzy rozdają również pocztówki wsparcia z wyrazami otuchy i wsparcia do "zesłanych" prokuratorów, którzy decyzją prokuratora krajowego z dnia na dzień zostali oddelegowani do pracy w prokuraturach odległych o kilkaset kilometrów od ich domów. Adresy znaleźć można na profilu Stowarzyszenia "Lex Super Omnia", na Facebooku oraz na Twitterze. Wsparcie dla akcji wyrażają inni prawnicy, sędziowie a także Inicjatywa Wolne Sądy.

Do dzisiejszego protestu dołączył Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Marszałek Elzbieta Anna Polak na profilu społecznościowym napisała „Kontynuujemy protest w obronie niezależności polskich sądów! Lubuskie solidarne z represjonowanymi sędziami!”

Protest pod Sądem Rejonowym potrwa do 15.

protest

foto: facebook Elzbieta Anna Polak

Czytaj także: Zielona Góra: "Bełkoczące szmaty" z zarzutami. Grozi im ograniczenie wolności (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u