Zaproszenie na Forum Polityczne

13 maj 2017
Autor: 

Instytut Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Zielona Góra zapraszają na Forum Polityczne. W spotkaniu na temat 35 lat „Solidarności Walczącej” wezmą udział Kornel Morawiecki - poseł na Sejm RP oraz Andrzej Kołodziej – sygnatariusz Porozumień Sierpniowych.

Forum odbędzie się w najbliższy wtorek, 16 maja o godz. 16.30 w Auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Woj. Polskiego 69 (Kampus B).

Kornel Morawiecki  - działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki, nauczyciel akademicki. Kandydat w wyborach prezydenckich w 2010, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji.

Andrzej Kołodziej - w 1984 współzałożyciel Solidarności Walczącej Oddział Trójmiasto, członek Komitetu Wykonawczego SW; w listopadzie 1987, po aresztowaniu Kornela Morawieckiego, przewodniczący SW; w styczniu 1988 aresztowany i podstępem nakłoniony do wyjazdu z Polski na leczenie do Włoch (wraz z Kornelem Morawieckim). W 1990 powrócił do Polski. Od lipca 2010 pełni funkcję prezesa Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna. W czerwcu 2016 był kandydatem Platformy Obywatelskiej na członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej z ramienia Senatu RP, jednakże jego kandydatura nie uzyskała wymaganego poparcia właściwej komisji senackiej.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u