Korzystne zmiany w ustawach Prawo o ruchu drogowym i o kierujących pojazdami

14 kwiecień 2018
(1 głos)
Autor:  Redakcja
Korzystne zmiany w ustawach Prawo o ruchu drogowym i o kierujących pojazdami GDDKiA

Według aktualnych przepisów, jeśli w terenie zabudowanym przekroczymy prędkość o 50 km/h, to policjant zabierze nam prawo jazdy. Idą jednak zmiany. Podczas posiedzenia Sejmu, które odbyło się w czwartek, 12 kwietnia, posłowie przyjęli nowy projekt dotyczący zmian ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami.

Projekt zakłada, że jeśli kierujący pojazdem działając w stanie wyższej konieczności przekroczy dozwoloną prędkość, nie straci prawa jazdy. Dotyczy to osób, które np. wiozą do szpitala chorego lub rodzącą kobietę, ale także strażaków OSP jadących na alarm do remizy.

Jeśli policja zatrzyma takiej osobie prawo jazdy to ostateczna decyzja czy dokument zostanie zwrócony będzie należeć do starosty. Ten będzie miał 21 dni na wydanie swojej decyzji.

Za przyjęciem ustawy głosowało 412 posłów. Teraz projekt trafi do Senatu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u