Ochla: Jest nowy budynek w którym ma być przychodnia. Brakuje tylko lekarzy... (FILM)

10 luty 2021
Ochla: Jest nowy budynek w którym ma być przychodnia. Brakuje tylko lekarzy... Redakcja

Nowoczesny, parterowy budynek z parkingiem na kilka samochodów został wybudowany w zielonogórskiej Ochli. Miała tu powstać przychodnia dla okolicznych mieszkańców. Brakuje jednak lekarzy...

Przy ulicy Topolowej w Ochli powstał nowoczesny, parterowy budynek. Koszt budowy obiektu pochłonął blisko 2 miliony złotych. Przygotowane zostały trzy pomieszczenia typowo medyczne, jedno zostanie przeznaczone dla lekarza pierwszego kontaktu, zaś dwa pozostałe pomieszczenia mogą zostać przeznaczone przykładowo dla pediatry oraz dentysty. Łącznie w budynku znajduje się 18 pomieszczeń, to m.in. poczekalnia, węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne i techniczne.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zielonej Górze ogłosił przetarg na wynajem budynku pod przychodnię. Koszt wynajmu wynosi około 5 tys. złotych miesięcznie. Niestety brakuje zainteresowanych, mimo że miasto planuje dopłacić dodatkowe 150 tys. złotych na wyposażenie przychodni. 

Lekarza w Ochli brakuje od lat

W zielonogórskiej Ochli mieszka obecnie około 2,5 tysiąca osób. Problem braku lekarza na miejscu doskwiera okolicznym mieszkańcom od wielu lat. Najbliższa przychodnia lekarska znajduje się w Świdnicy, jednak po likwidacji połączenia autobusowego między Ochlą a Świdnicą oraz sporym zainteresowaniem tą przychodnią, większość mieszkańców postanowiła, że będzie leczyła się w Zielonej Górze. 

Nowa przychodnia lekarska w Ochli, znacznie ułatwiłaby oraz usprawniła dostęp okolicznych mieszkańców do opieki medycznej.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.