Nowa Amerika w zielonogórskim Norwidzie (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2016
Autor: 

Mają swój język, swoją kulturę i są tuż za rogiem. „Im Land der Migranten -Nowa Aemrika – w krainie migrantów” to projekt Michaela Kurzwellego, twórcy Słubfurtu, państwa pomiędzy Polską, a Niemcami.

 

Michael Kurzwelly to niemiecki artysta i performer. W 1998 roku wykreował nową dziedzinę sztuki, którą nazywa konstrukcją rzeczywistości. Tworzy coś co jest umiejscowione w rzeczywistości, ma jej znamiona, swoją funkcję i zasadność, ale jest pewnego rodzaju utopią. Taki jest Słubfurt państwo, miasto, rzeczywistość, która nosi znamiona polskości i niemieckości. Z zainteresowania przenikaniem się kultur wziął się pomysł na projekt o migracji w szerszym znaczeniu. Pogranicze, to miejsce gdzie mieszają się języki i kultury. Autor pokazał jak wygląda ten świat oczami emigrantów z całego świata, którzy na swoje miejsce wybrali właśnie ten teren.

Wystawa, którą możemy oglądać w bibliotece im. Norwida w Zielonej Górze, to efekt pracy uczestników warsztatów w których wzięła udział młodzież z pogranicza polsko-niemieckiego.

Prace zostały już zaprezentowane w Słubicach, we Frankfurcie nad Odrą, w Szczecinie oraz Poczdamie.

 • Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Przed nami Wystawa Psów Rasowych Babimost 2022

  Związek Kynologiczny w Polsce z oddziałem w Zielonej Górze oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście zapraszają na czterodniową wystawę psów rasowych. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Burmistrza Babimostu, Bernarda Radnego i Burmistrza Kargowej, Jerzego Fabisia

 • Wernisaż w Galerii Rektorat

  Wernisaż w Galerii Rektorat

  Galeria REKTORAT Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 zaprasza na wernisaż wystawy pt. TYLKO... Marek Poźniak, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 12 kwietnia 2022 r., o godz. 13.00. Wystawę będzie można oglądać do 6 maja br.

 • Aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych (FILM)

  Aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych (FILM)

  Zespół Pałacowo-Parkowy w Brodach to miejsce wyjątkowe. Można tutaj odpocząć ale i uczestniczyć w spotkaniach. W minioną sobotę odbyła się aukcja sztuki współczesnej i otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych.

 • Wernisaż wystawy Marcina Berdyszaka w Galerii Rektorat

  Wernisaż wystawy Marcina Berdyszaka w Galerii Rektorat

  Uniwersytet Zielonogórski i Galeria Rektorat zapraszają na wystawę Bezwład i Dekoncentracja Marcina Berdyszaka. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek, 23 listopada o godz. 13.00 w Galerii Rektorat, przy ul. Licealnej 9. Wystawa będzie czynna do 12 grudnia br.

 • Od winiarni Briegera do cerkwi greckokatolickiej. Dzieje miejsca, budynku i społeczności

  Od winiarni Briegera do cerkwi greckokatolickiej. Dzieje miejsca, budynku i społeczności

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze zaprasza w piątek, 18 czerwca br. o godz. 17.00 na otwarcie wystawy pt. Od winiarni Briegera do cerkwi greckokatolickiej. Dzieje miejsca, budynku i społeczności.

 • Finisaż wystawy pt. Przejście w MZL

  Finisaż wystawy pt. Przejście w MZL

  Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza na finisaż wystawy pt. Przejście, której autorami są Paulina Komorowska-Birger i Adam Romaniuk. Spotkanie z twórcami odbędzie się w piątek, 17.01.2020 o godz. 17.00 w muzealnej Galerii Nowy Wiek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u