Strażackie ćwiczenia w Świebodzinie. W akcji Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego (ZDJĘCIA)

26 luty 2021
Autor: 
Strażackie ćwiczenia z ratownictwa technicznego w Świebodzinie Fot. KP PSP Świebodzin

Strażacy ze Świebodzina cyklicznie doskonalą swoje umiejętności. Ostatnio zorganizowali wewnętrzne ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego przy wypadkach drogowych.

To specjaliści od czynności ratowniczych przy katastrofach i wypadkach. Wszystko przy użyciu dużej ilości profesjonalnego, ciężkiego sprzętu. Aby podnosić swoje umiejętności muszą okresowo poćwiczyć na "żywym organizmie".

I tak w czwartek, 25 lutego, na terenie Komendy Powiatowej w Świebodzinie odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego.

- Miały na celu doskonalenie technik wykorzystania sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego w zdarzeniach komunikacyjnych oraz katastrofach budowlanych poprzez uzyskanie wolnej przestrzeni wokół poszkodowanych. Doskonalono też współpracę pojazdu technicznego i dźwigu podczas zdarzeń komunikacyjnych - relacjonuje kpt. Sebastian Piotrowski, rzecznik świebodzińskich strażaków.

Nowy sprzęt dla strażaków

Do końca września 2021 roku do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie trafi nowy pojazd. Główną uwagę będzie zwracać nieprzeciętny wygląd samego pojazdu, bowiem tuż za kabiną zamontowany zostanie specjalny wysięgnik z funkcją dźwigu typu rotator o udźwigu nawet 50 ton.

Samochód będzie warty ponad 3,6 milionów złotych. Więcej informacji: "Strażacy ze Świebodzina otrzymają nowoczesny samochód do ratownictwa drogowego".

Przeczytaj też: Zielona Góra: 10-latek uciekł z domu po kłótni z rodzicami. Policja szukała go kilka godzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.