MZK Zielona Góra skraca trasę linii 44. Powód? Dziurawa droga

28 luty 2021
Autor: 
MZK Zielona Góra skraca trasę linii 44 Redakcja

To ważna zmiana dla mieszkańców Jędrzychowa. MZK Zielona Góra skraca trasę linii nr 44. Autobus nie będzie przejeżdżał przez osiedle Kwiatowe.

Od poniedziałku, 1 marca, będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy MZK Zielona Góra. Oprócz korekt w godzinach odjazdów przewoźnik postanowił, że autobus linii nr 44 nie będzie teraz przejeżdżał przez osiedle Kwiatowe.

Jak informuje MZK, decyzja została podjęta z powodu pogarszającego się stanu nawierzchni ulic Liliowej i Mieczykowej. Z obsługi wyłączone zostają przystanki "Stokrotkowa", "Mieczykowa", "Osiedle Kwiatowe" i "Liliowa", dlatego kursy będą realizowane przez ulicę Nowojędrzychowską.

Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach "Funka" przy ul. Funka i "Wronia" przy ul. Nowojędrzychowskiej.

Problem dla mieszkańców

Zmiana trasy jest utrudnieniem dla ludzi. Teraz każdy będzie musiał przejść pieszo odcinek około 1 kilometra. Spory kłopot będą mieli seniorzy. Brak przystanku w pobliżu domu oznacza dla nich trudności np. w dotarciu do apteki czy lekarza.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 10-latek uciekł z domu po kłótni z rodzicami. Policja szukała go kilka godzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u