7-letnia Amelka uratowała życie babci. Seniorka przewróciła się i poważnie rozbiła głowę

02 marzec 2021
Autor: 
Kalsk: Amelka uratowała życie babci Fot. Sołectwo Kalsk / FB

Mała Amelka z Kalska to prawdziwa bohaterka. Gdy jej babcia przewróciła się i rozbiła głowę, zachowała przytomność umysłu oraz powiadomiła o sytuacji dorosłych. Seniorce szybko udzielono pomocy medycznej.

Wszystko wydarzyło się przez kilkoma dniami w miejscowości Kalsk koło Sulechowa. Siedmioletnia Amelka pozostawała w domu pod opieką babci. Nagle doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Seniorka przewróciła się i rozbiła sobie głowę.

- Obrażenia były na tyle poważne, że nie była w stanie sama wezwać pomocy. Mała Amelka wykazała się ogromną odwagą i pomimo braku telefonu zorganizowała pomoc dla babci - informuje Sołectwo Kalsk.

7-latka podczas zdalnych lekcji powiadomiła o sytuacji swoją nauczycielkę. Na pomoc od razu ruszyła m.in. dyrektorka szkoły podstawowej i pani z miejscowego przedszkola. Wszyscy wspólnymi siłami udzielili seniorce pomocy medycznej. W międzyczasie wezwano też zespół pogotowia, który przetransportował poszkodowaną do szpitala.

"Brawo za bohaterską postawę!"

Sprawa szybko obiegła całą miejscowość. Członkowie stowarzyszenia Aktywny Kalsk postanowili więc nagrodzić 7-letnią Amelkę.

- Jesteśmy dumni wielce, dlatego wspaniałej Amelce za bohaterską postawę i dzielne zachowanie wręczamy tą książeczkę niech na pamiątkę zostanie - napisali w książce, którą dziewczynka otrzymała w prezencie.

Przeczytaj też: Spełniło się marzenie strażaków z Zielonej Góry. Mają 42-metrową drabinę za 2,4 mln zł (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.