W gminie Świdnica komisarz rządzi dalej. Wybory wójta znów przesunięte

27 marzec 2021
Autor: 
Gmina Świdnica: Wybory wójta znów przesunięte Redakcja

Przedterminowe wybory na wójta gminy Świdnica znów przesunięte. Rząd tłumaczy decyzję pandemią koronawirusa. Jaka jest nowa data wyborów?

Czy mieszkańcy podzielonogórskiej gminy Świdnica w końcu będą mogli wybrać nowego wójta? Rząd po raz czwarty przesunął datę przedterminowych wyborów. Tym razem nie odbędą się one 11 kwietnia, a 9 maja.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nieustannie tłumaczy, że powodem zmiany jest sytuacja epidemiczna w Polsce. Zdaniem rządu jest ona "niekorzystna i dynamicznie zmienna". Nowy termin ma zapewnić bezpieczne przeprowadzenie głosowania i w konsekwencji zwiększyć frekwencję wyborczą.

Komisarz działa na szkodę gminy?

Gminą Świdnica od śmierci wójta Krzysztofa Stefańskiego kieruje komisarz Bogdan Mucha. Wielu mieszkańców nie jest jednak zadowolonych z jego rządów. Przypomnijmy, z początkiem 2021 roku nagłośniony został jego konflikt z autobusowym przewoźnikiem. Więcej: Czy gmina Świdnica zostanie bez autobusów? "Komisarz rządowy niszczy komunikację"

Zielonogórska Komunikacja Powiatowa złożyła już skargę na komisarza Bogdana Muchę z powodu naruszenia praworządności funkcjonowania gminy. Ponadto przewodniczący rady gminy złożył wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej z podejrzeniem naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez p.o. wójta.

Jeden kandydat

Wynik wyborów jest właściwie przesądzony. Jedyną kandydatką na fotel wójta jest Izabela Mazurkiewicz z KWW Nasza Gmina Świdnica, która wcześniej zastępowała ś.p. Krzysztofa Stefańskiego.

Przeczytaj też: Gmina Świdnica: Pieniądze dla organizacji pozarządowych podzielone. Kto dostał najwięcej?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u