Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty?

31 marzec 2021
Autor: 
Nietypowy samolot krążył nad Zieloną Górą. Co to za loty? Fot. Flightradar24

Niewielki samolot przez kilka godzin krążył nad Zieloną Górą. Maszyna zwróciła na siebie uwagę mieszkańców. O co chodzi?

Pierwszą informację o tajemniczych lotach nad Zieloną Górą otrzymaliśmy od naszych czytelników na #dodajto. - Cały czas latał wzdłuż miasta na północ i południe - napisał czytelnik Bartosz.

Zdjęcia lotnicze

Nad terenem Zielonej Góry i okolic krążył z prędkością około 350 km/h samolot Piper PA-31-310 Navajo. To cywilna maszyna należąca do firmy MGGP Aero, która specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć lotniczych. Statek powietrzny cały czas znajdował się na wysokości 1000 metrów i latał nad miastem przez trzy godziny. Później działał też nad Krosnem Odrzańskim i Gubinem. Lot zakończył na lotnisku Poznań - Ławica.

Teraz do akcji wyruszył kolejny samolot. Maszyna krąży nad terenem powiatu zielonogórskiego, świebodzińskiego i międzyrzeckiego.

Efekt pracy obu statków powietrznych prawdopodobnie już wkrótce zobaczymy na mapach Google oraz Geoportal.

Przeczytaj też: Akcja strażaków w zielonogórskiej Ochli. Zadymienie w pałacu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.