Strażacy z OSP Skwierzyna dostali drabinę mechaniczną. To prezent od zawodowców

22 kwiecień 2021
Autor: 
Strażacy z OSP Skwierzyna dostali drabinę mechaniczną Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Drabina mechaniczna trafiła do OSP Skwierzyna. Wcześniej pojazd obsługiwali strażacy z Zielonej Góry.

Ochotnicy ze Skwierzyny (powiat międzyrzecki) otrzymali drabinę mechaniczną. Używany samochód trafił do jednostki zgodnie z decyzją Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Patryka Maruszaka.

Dotychczas drabina była eksploatowana w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze, która z początkiem marca pozyskała nowy samochód. Iveco przekazane do OSP Skwierzyna to dość wysłużony już pojazd z 1993 roku posiadający kosz ratowniczy oraz zasięg 37 metrów.

"Poprawi zabezpieczenie operacyjne"

Skwierzyńscy strażacy korzystali do tej pory z drabiny na podwoziu Jelcz z 1979 roku. Pojazd trzeba było jednak wycofać z eksploatacji z powodu nieuzyskania pozytywnej opinii serwisu zabudowy.

- Wprowadzenie do podziału bojowego otrzymanej drabiny znacznie poprawi zabezpieczenie operacyjne północnej części powiatu międzyrzeckiego jak i południowej części powiatu gorzowskiego - informuje Komenda Wojewódzka PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Lubsko: Tysiące opon wyrzuconych w lesie. Kim są sprawcy? (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.