Blisko 3,3 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich samorządów. Co powstanie?

27 kwiecień 2021
Autor: 
Miliony złotych na sport i turystykę dla lubuskich samorządów Redakcja

Lubuska Baza Turystyczna i Lubuska Baza Sportowa - to z tych programów samorządy otrzymają blisko 3,3 mln złotych na inwestycje. Uchwały przegłosowali radni województwa.

Program rozwoju bazy sportowej w województwie lubuskim jest pilotażowy. Dotyczy infrastruktury sportowej w najmniejszych miejscowościach. Wszystko w celu zapewnienia najmłodszym mieszkańcom województwa godnych warunków do uprawiania sportu.

- Pandemia zamknęła nas w domach. Mam nadzieję, że dzięki tym inwestycjom najmłodsi Lubuszanie będą mogli aktywnie spędzać czas - mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

W ramach programu dofinansowanie trafi do 42 lubuskich samorządów. Gminy Szprotawa, Kargowa, Sulechów i Żagań postawiły na budowy pumptracków. W Nowej Soli powstanie przystań kajakowa, natomiast gminy Krosno Odrzańskie, Świdnica i Trzebiechów postawiły na modernizację boisk sportowych.

Rozwój turystyki w Lubuskiem

Dużą popularnością cieszyła się też Lubuska Baza Turystyczna. Wsparcie w ramach programu otrzyma 8 jednostek samorządu terytorialnego. Łączna kwota dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych.

Gmina Świdnica wybuduje przy Zalewie Świdnickim pole kempingowe i punkt informacji turystycznej. W Szprotawie pojawi się ciągu rowerowo-pieszy wraz z kładką przez rzekę, natomiast gmina Sława przeznaczy pieniądze na montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą.

Szczegółowa lista zadań: Lubuska Baza Sportowa, Lubuska Baza Turystyczna

Przeczytaj też: Wybory wójta gminy Świdnica znów przesunięte? Jest projekt rozporządzenia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.