Blisko 3,3 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich samorządów. Co powstanie?

27 kwiecień 2021
Miliony złotych na sport i turystykę dla lubuskich samorządów Redakcja

Lubuska Baza Turystyczna i Lubuska Baza Sportowa - to z tych programów samorządy otrzymają blisko 3,3 mln złotych na inwestycje. Uchwały przegłosowali radni województwa.

Program rozwoju bazy sportowej w województwie lubuskim jest pilotażowy. Dotyczy infrastruktury sportowej w najmniejszych miejscowościach. Wszystko w celu zapewnienia najmłodszym mieszkańcom województwa godnych warunków do uprawiania sportu.

- Pandemia zamknęła nas w domach. Mam nadzieję, że dzięki tym inwestycjom najmłodsi Lubuszanie będą mogli aktywnie spędzać czas - mówił wicemarszałek Łukasz Porycki.

W ramach programu dofinansowanie trafi do 42 lubuskich samorządów. Gminy Szprotawa, Kargowa, Sulechów i Żagań postawiły na budowy pumptracków. W Nowej Soli powstanie przystań kajakowa, natomiast gminy Krosno Odrzańskie, Świdnica i Trzebiechów postawiły na modernizację boisk sportowych.

Rozwój turystyki w Lubuskiem

Dużą popularnością cieszyła się też Lubuska Baza Turystyczna. Wsparcie w ramach programu otrzyma 8 jednostek samorządu terytorialnego. Łączna kwota dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych.

Gmina Świdnica wybuduje przy Zalewie Świdnickim pole kempingowe i punkt informacji turystycznej. W Szprotawie pojawi się ciągu rowerowo-pieszy wraz z kładką przez rzekę, natomiast gmina Sława przeznaczy pieniądze na montaż tężni solankowej wraz z małą architekturą.

Szczegółowa lista zadań: Lubuska Baza Sportowa, Lubuska Baza Turystyczna

Przeczytaj też: Wybory wójta gminy Świdnica znów przesunięte? Jest projekt rozporządzenia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u