Parking przy Palmiarni w Zielonej Górze zostanie zamknięty! Niedługo rusza budowa nowego!

28 kwiecień 2021
Parking przy palmiarni w Zielonej Górze zostanie zamknięty! Niedługo rusza budowa nowego! Redakcja

Niedługo rusza budowa parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej Palmiarni. Miasto na czas budowy całkowicie zamknie obecny parking.

W tygodniu z parkingu przy zielonogórskiej Palmiarni na ulicy Piaskowej korzysta ponad 100 pojazdów. Często w godzinach pracy, parking ten jest całkowicie zapełniony. Już za kilka dni, a dokładnie 10 maja rusza budowa parkingu wielopoziomowego. Obecny parking zostanie zamknięty na ponad 1,5 roku, do czasu kiedy w jego miejsce nie powstanie nowoczesny parking wielopoziomowy.

Nowy parking

Przetarg na budowę nowego wielopoziomowego parkingu wygrała firma Budimex z siedzibą w Warszawie. Koszt realizacji inwestycji to blisko 30 milionów złotych. Parking będzie trzykondygnacyjny z funkcją rekreacyjną na dachu. 

Liczba miejsc parkingowych wyniesie łącznie 407 w tym 363 na 3 kondygnacjach w budynku parkingu, 18 dla osób niepełnosprawnych (w tym 14 miejsc w budynku), 3 stanowiska postojowe dla autobusów oraz 5 stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj także - Nowa Sól: Pościg za pijanym 28-latkiem. Miał ponad dwa promile, próbował potrącić policjanta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.