Nietypowa intencja podczas niedzielnej mszy w Trzcielu. Mieszkańcy będą modlić się o pomyślne zakończenie budowy obwodnicy oraz o zgodę między wszystkimi stronami finansującymi inwestycję.
Msza w intencji zakończenia budowy obwodnicy
W niedzielę 22 lutego 2026 roku o godzinie 11:00 podczas mszy świętej w parafii pw. św. Wojciecha w Trzcielu zostanie odprawiona szczególna intencja. Wierni będą modlić się o Boże błogosławieństwo i pomyślne zakończenie budowy obwodnicy.
To jednak nie wszystko. Intencja obejmuje także prośbę o ducha zgody i porozumienia między wszystkimi stronami finansującymi inwestycję oraz o dalszy rozwój gminy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Inicjatywa mieszkańców
Jak przekazano w komunikacie, pomysł wyszedł od grupy mieszkańców, dla których budowa obwodnicy jest jedną z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Nowa droga ma poprawić bezpieczeństwo i odciążyć centrum miejscowości.
„Zapraszamy do wspólnej modlitwy” – czytamy w zaproszeniu parafii. Msza odbędzie się w kościele parafialnym w Trzcielu.
Przeczytaj też: Piątek 13. i pożar w Zielonej Górze. „Serce zamarło” – Świat Pierogów zamyka lokal (ZDJĘCIA)

