Na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim powstanie rondo. Czy to sposób na brak wypadków? (ZDJĘCIA)

10 maj 2021
Autor: 
Na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim powstanie rondo Redakcja

Na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim zostanie wybudowane rondo. Inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze ogłosiła przetarg na rozbudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 288 w Nowogrodzie Bobrzańskim. W tym miejscu powstanie bowiem rondo.

Inwestycja obejmuje także montaż nowego oznakowania i oświetlenia, budowę zjazdów indywidualnych na dwie działki, przebudowę zjazdu indywidualnego z drogi wojewódzkiej oraz rekultywację terenu po rozbiórkach istniejących odcinków dróg.

- Główną korzyścią ze zrealizowania rozbudowy jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę rozpoznawalności skrzyżowania oraz umożliwienie bezpiecznego włączenia się do ruchu dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką - czytamy w przetargu GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy czekają na oferty wykonawców do 27 maja.

Fot. NewsLubuski.pl, GDDKiA

Przeczytaj też: Pijana 38-latka za kierownicą. Wydmuchała ponad 4 promile alkoholu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.